Odmrażamy projekt Akademia Inicjatyw Młodzieżowych

Zespół Szkół Społecznych im. Jana Pawła II w Rokitnie w partnerstwie z Zespołem Szkół w Szczekocinach od listopada 2019 roku realizuje projekt „Akademia Inicjatyw Młodzieżowych”. Dzięki otrzymanemu z Fundacji PZU dofinansowaniu szkoły rozwijają pasje i zainteresowania uczniów poprzez propagowanie zamiłowania do aktywnego spędzania wolnego czasu.

W ramach projektu uczniowie obydwu szkół biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach sportowych, robotyki, artystycznych i kreatywności, zajęciach teatralnych oraz wyjazdach edukacyjnych do kina, teatru i muzeum.

Poprzez aktywne zagospodarowanie wolnego czasu uczeń poznaje ludzi o podobnych zainteresowaniach do niego, uczy się funkcjonować w grupie, nawiązuje znajomości, poznaje siebie – swoje pasje, zainteresowania, odnajduje swoje hobby, ale także odkrywa te obszary, które go nie interesują. Ponadto uczy się organizować sobie czas, dzieląc go między obowiązki i przyjemności. Cieszymy się również, że poprzez podjętej między szkołami współpracy zacieśniamy więzi między uczniami szkół oraz wymieniamy doświadczenia między nauczycielami.

© 2024 Stowarzyszenie Razem dla Szkoły w Rokitnie . Powered by WordPress. Theme by Viva Themes.